Zaručený tip, aby pleť vypadala mladší

Mladě vypadající pleť by chtěl každý. Prokazatelné výsledky má korejská kosmetika, která pracuje s fermentací. Fermentace je proces, který má blahodárné účinky na lidské tělo.

Že se fermentace používá v potravinářství, například při výrobě piva nebo kysaného zelí, je známý fakt. Ale v kosmetice?

Proč vaše pleť díky fermentaci omládne

Celý proces fermentace spočívá v rozbíjení účinných látek na menší části, které snadněji a rychleji pronikají do pokožky. Děje se to pomocí kvasinek z mikroorganismů, jako je např. laktobacil. Účinky jsou proto lepší a okamžitě viditelné.

Fermentace se u kosmetických přípravků používá běžně v Asii. Trend se ale rozšiřuje do celého světa.

Filozofie korejské kosmetiky

Filozofie korejské kosmetiky je podobná jako u čínské medicíny. Neřeší problém, až když nastane, ale předchází mu tak, aby k němu nikdy nedošlo. Léčí příčinu, nikoliv následek. Stejně jako vy byste nešly spát s nevyčištěnými zuby, Korejky by si nikdy nešly lehnout bez vyčištěné pleti. Výsledek jejich péče je vidět: žádné pupínky nebo ucpané póry, žádné vrásky. A stejně krásnou pleť můžete mít vy také!

Co vám korejská kosmetika přinese

 1. Prospěšné látky účinkují lépe a rychleji.
  Díky fermentaci se aktivní látky vstřebávají do pleti daleko lépe a účinek je okamžitě viditelný. Uvádí se, že fermentace účinky aktivních látek dokonce zdvojnásobuje.
 2. Korejská kosmetika účinně hydratuje.
  Při fermentaci vzniká totiž kyselina mléčná. Ke kvašení se používají květiny a kořeny rostlin, ke kterým se přidává mikroorganismus – např. laktobacil. Když se v kosmetice fermentuje laktobacilem bez přístupu vzduchu, dochází k chemické proměně cukrů v kyselinu mléčnou. Kyselina mléčná vyplňuje a hydratuje pleť.
 3. Fermentace odstraňuje toxiny.
  Fermentace eliminuje přirozenou toxicitu složek přípravků.
 4. Přípravky konzervují samy sebe.
  Korejská kosmetika neobsahuje žádné přidávané umělé konzervanty! Samokonzervace vzniká jako vedlejší produkt při fermentaci laktobacilu. Ten se proti procesu kvašení brání a vypouští toxiny, které mají antibakteriální a protizánětlivé účinky. Přirozeně tak zakonzervuje sám sebe.

Jak to udělat, aby vaše pleť vypadala mladě

Nezapomínejte na pravidelný a kvalitní spánek, zdravý jídelníček, dostatečný pitný režim a psychickou pohodu. A pak samozřejmě na každodenní péči o pleť – bez té by to nešlo. Při péči o pleť ale nepoužívejte jen kvalitní krémy a další přípravky. Dělejte hlavně základ: pravidelně si čistěte a odličujte pleť.
A používejte k tomu fermentační (neboli korejskou) kosmetiku.

Čistěte si pleť ve dvou krocích

 1. Čistěte si pleť dvakrát denně (ráno a večer), a to dvoufázově: nejdřív olejem či jiným čisticím prostředkem, pak pleť dočistěte a osvěžte tonikem.
  Vyzkoušejte například čisticí pleťovou pěnu a hluboko hydratující tonikum s obsahem šnečího extraktu. Šnečí extrakt zlepšuje texturu pleti, dokonale hydratuje a obnovuje pokožku.
  2720_secretkey-snail-regeneracni-penovy-cistic-100ml (1)2723-1_secretkey-snail-regeneracni-toner-150ml
 2. Na vyčištěnou pleť naneste denní nebo noční krém.
  Naprostá novinka v oblasti fermentační kosmetiky jsou tamponky napuštěné účinným sérem, které fungují jako krém a zároveň maska.
  Denní:
  2714-1_wish-formula-denni-krem-maska-28-pads-120ml
  Noční:
  2711_wish-formula-nocni-krem-maska-26-pads-120ml