Základní chyby žen při holení v zimě – děláte je i vy?

holeni-v-zime-1Zapomenout v zimě na holení? Nikdy!

Máte v zimě po holení víc podrážděnou pokožku? A už jste slyšela radu, že v zimě byste se neměla holit? Že je pokožka už tak namáhaná chladným počasím, mrazem ale i suchým vzduchem uvnitř přetopených místností?

Něco pravdy na tom skutečně je. Příliš časté holení v zimě může pokožku vysušovat a zvyšovat její náklonnost k drobným poraněním a podráždění. Pokud ale patříte k těm, které by bez oholených nohou nevyrazily ani do obchodu pro rohlíky, je tento článek psaný právě pro vás.

Když nebudete dělat těchto několik chyb, může být vaše pokožka bez problému hebká a hladká i v zimě. Základem péče o pokožku v zimě je totiž exfoliace (neboli odstraňování odumřelých kožních buněk nebo také peeling), hydratace a holení správnou technikou.

Co při holení v zimě rozhodně nedělat

Ano, v zimě je skutečně třeba se více než jindy vyvarovat chyb a taky v některých věcech změnit postup.

Právě z těchto věcí nebude vaše pokožka v zimě nadšená.

  1. Používáte holítko někoho jiného

Venku je zima a vám došly žiletky. Přece se toho tolik nestane, když si půjčíte holicí strojek někoho jiného (přítele nebo manžela, sestry, spolubydlící), ne? OMYL. I když budete mít s původním vlastníkem holítka společnou DNA, sdílet spolu bakterie není nikdy dobrý nápad. Pokud jste vyznavačkou mokrého holení, kupte si takové holítko, u kterého jdou vyměňovat holicí hlavice. Nakupte si tolik holicích hlavic, aby vám vydržely celou zimu. Ušetříte peníze i životní prostředí. Vyzkoušejte třeba náš systémový holicí strojek EVOshave. Přes zimu by vám měla bohatě vystačit sada náhradních břitů 2x4 ks

  1. Holíte se nasucho.

Au! Holením nasucho svou pokožku vystavujete dalším drobným poraněním. A vysušíte ji navíc ještě víc, než už zvládla studená zima. Zapomeňte tentokrát na vodu a mýdlo a používejte hydratační přípravek na holení.

  1. Koupete se moc dlouho.

Horká vana se sklenkou šampaňského a dobrou knížkou do ruky se může zdát být pro přežití tuhé zimy dobrý nápad. Pro vaši pokožku to ale není úplně to nejlepší. V zimě si rozhodně nechcete smýt z pokožky ochrannou vrstvu, která v ní uzamyká vlhkost. Dejte si radši sprchu a ani v té nezůstávejte příliš dlouho.

  1. Holíte se ráno.

Oholit si ráno nohy je pro řadu žen běžná a logická rutina. Stejně se předtím, než vyrazí do práce, sprchují. Přesto je večerní holení pro pokožku daleko lepší. Experti tvrdí, že holením večer snížíte frekvenci potřebného holení, což zase v zimě znamená, že si nebudete holením zbytečně vysušovat pokožku. V noci, když spíte, vám totiž mírně natečou nohy. Do rána se chloupky zase stáhnou zpátky do svých folikul, takže si pak pokožku neoholíte tak hladce a budete se muset holit častěji.

  1. Po holení nehydratujete pokožku.

Holení pokožku vysušuje. To znamená, že jí pak nesmíte zapomenout dopřát dostatečnou hydrataci. Jinak vás bude svědit a může být podrážděná. Hydratujte pokožku ihned po holení a po každém osprchování.

  1. Holíte se proti směru růstu.

Holením po směru růstu chloupků výrazně snížíte riziko podráždění pokožky. Holte se tedy spíš směrem dolů než nahoru.

  1. Neodstraňujete odumřelé kožní buňky.

Říká se tomu hezky česky exfoliovat, neboli odstraňovat z kůže odumřelé buňky. A je dobré to dělat. Pokožka, na které jsou odumřelé kožní buňky, vypadá unaveně a zašedle. Exfoliací ji naopak regenerujete a bude vypadat zdravá a zářivá. Odumřelé kožní buňky navíc ucpávají holicí strojek.

Děláte některé z těchto chyb i vy? Když si uvědomíte, co děláte špatně, můžete to snadno napravit a vaše pokožka bude hebká a hladká i v zimě. A ani v zimě tak nepřijdete o ten slastný pocit zaplout do čerstvě povlečené postele s hladce oholenýma heboučkýma nohama.