Myjte si vlasy tak, jak to dělají profesionální kadeřníci

myti-vlasuPo návštěvě kadeřnického salonu mají ženy často pocit, že jsou jejich vlasy najednou kvalitnější. Lesklejší, příjemnější na dotek, upravitelnější. Proč ale tento stav trvá jen do dalšího mytí vlasů? Jednou z příčin je nesprávné mytí vlasů.

Za správným mytím vlasů se skrývá víc než oplachování, nanášení šamponu a oplachování. Vyzpovídali jsme pro vás profesionální kadeřníky a zjistili, jak na to.

10 tipů od kadeřníka, které zvládnete snadno i doma

1. Před mytím vlasy rozčesejte

Nepolámete si je následným rozčesáváním po umytí. Nejdřív rozčesávejte konce a postupujte směrem ke kořínkům.

2. Vyberte si ten správný šampon pro svůj typ vlasů

Různé typy vlasů vyžadují různé druhy péče a tomu odpovídá také volba správného šamponu.  Jemné vlasy se mastí více, takže je myjte častěji. Rozhodně ale ne vícekrát za den, protože se tím naruší ochranná vrstva pokožky a vlasy se začnou mastit ještě rychleji. Husté, suché a porézní vlasy stačí mýt jednou, dvakrát týdně.

Naše tipy:

Jemné vlasy

HASK šampon pro husté vlasy s biotinem, kolagenem a kávou
2544_ha34335-(1)

Suché vlasy

HASK hydratační šampon - makadamský olej
2520_ha34315

Kudrnaté vlasy

MAUI šampon pro husté kudrnaté vlasy s kokosovým olejem 
1836_maui-sampon-pro-huste-kudrnate-vlasy-s-kokosovym-olejem-385ml

Normální vlasy

CREIGHTONS Créme de Coconut & Keratin šampon
1899_creightons-creme-de-coconut-keratin-sampon-250ml

3. Před nanesením šamponu vlasy důkladně namočte

Než na vlasy nanesete šampon, důkladně je namočte. Sprchujte je klidně minutu. Vlas se krásně rozevře a připraví na mytí.

4. Vlasy si myjte šamponem dvakrát

Při prvním mytí vlasů šamponem se smývají nečistoty. Při druhém mytí se vlasy otevírají a nečistoty se vymývají přímo zevnitř. To pomáhá, aby byly vlasy nejen čisté ale také objemné. Při mytí si nikdy pokožku hlavy nedrhněte nehty a používejte vlažnou vodu (tj. ani horkou, ani studenou).

5. Šampon z vlasů důkladně smyjte

Vypadá to jako banální rada, ale při mytí vlasů vodou opravdu nešetřete. Je to jedno ze základních pravidel, proč vypadají vlasy od kadeřníka lépe. Pokud šampon (nebo jakýkoliv jiný přípravek, které při mytí na vlasy používáte) důkladně nespláchnete, přivodíte si podráždění pokožky nebo lupy. A vlasy se vám rozhodně nebudou lesknout.

6. Nenechávejte šampon působit příliš dlouho

Vlasům tím opravdu nijak nepomůžete. Spíš naopak. Vytvoří se vám suché lupy.

7. Nezapomínejte na kondicionér

Balzám nebo kondicionér na vlasy nejsou žádná zbytečnost navíc. Nanášejte je ale jen do délek a na konce vlasů. Nikdy přímo ke kořínkům, protože pak se vlasy rychle mastí. Místo kondicionéru můžete čas od času použít taky olej na vlasy (jak oleje na vlasy používat, jsme popsali tady. Nanáší se na suché i na mokré vlasy a můžete si z něj udělat třeba i zábal přes noc.

8. Vlasy nerozčesávejte mokré

Mokré vlasy si nikdy nerozčesávejte. Mokré vlasy jsou totiž náchylnější k lámání. Rozčesávejte je, když jsou polosuché. Ani úplně za sucha to totiž není ideální.

9. Nechoďte spát v mokrých vlasech

Opravdu nikdy. Dostanete migrénu nebo si přivodíte potíže s krční páteří.

10. Vlasy netřete ručníkem

Umyté vlasy si zabalte do ručníku, nevysušujte je třením. Polámou se vám. Po umytí prostě vlasy jen na chvilku (ne víc než 10 minut, protože pak by se zapařily) zabalte do ručníku (poslední dobou se doporučuje bavlněný), který vodu postupně nasákne. Teprve pak se pusťte do sušení a fénování. Ideálně k tomu používejte studený vzduch.

Na našem e-shopu najdete okolo stovky šamponů a kondicionérů za dobrou cenu. Nezapomínejte, že hebké a krásné vlasy podporují sebevědomí!
A teď už víte jak na to.