Kosmetičky radí: na tyhle tři věci při nošení roušek nezapomínejte

Neznáme člověka, kterému by se při dlouhodobém nošení roušky nehoršila pleť. Pod rouškou se hromadí bakterie a vlhkost a kůže se navíc odírá. Pleť zčervená, vytvoří se oděrky, pupínky, může dokonce vzniknout dermatitida.

Pokud máte jen trochu mastnou pleť nebo naopak trpíte na suchou napjatou pokožku, je pro vás rouška peklo. Ale nemáte vyhráno ani, když máte jinak pleť úplně normální.Oslovili jsme několik kosmetiček a všechny se shodují na třech základních pravidlech péče o pleť, když nosíte roušku. Čištění, hydratace a ochrana.

Čistěte

2720_secretkey-snail-regeneracni-penovy-cistic-100mlPravidlo číslo jedna: důkladně si pleť čistěte.

Ideálně byste si měla pleť čistit okamžitě poté, co přijdete domů. Sejměte roušku, umyjte si ruce a pak i celý obličej. Použijte k tomu například tento pěnový čistič se šnečím extraktem. Šnečí extrakt je označení pro velkou skupinu glykoproteinů, které dokonale a hluboce hydratují suchou pokožku a poskytují svěží pocit mastné pleti. Po čištění si pleť tonizujte pleťovou vodou.

Pokud to z jakéhokoliv důvodu není možné, vyčistěte si pleť v rychlosti antibakteriální pleťovou vodou. Tím zlikvidujete veškeré bakterie, které by mohly způsobovat vznik akné.

Náš tip: Zkuste si vyrobit doma vlastní okurkovou pleťovou vodu. Ta pleť zklidní, stáhne póry a vyčistí. Okurku nastrouhejte a nechte odstát, až pustí šťávu. Tekutinu pak přeceďte a zřeďte převařenou vodou. Uchovávejte v lednici, kde vám pár dní vydrží a velmi osvěží.

Hydratujte

2729_secretkey-snail-regeneracni-gelovy-krem-50grDobře hydratovaná pleť je méně náchylná na poranění a podráždění.

Používejte ale krémy spíš na bázi vody než oleje. Příliš hutné mastné krémy ucpávají pod rouškou póry a od toho není příliš daleko k vzniku pupínků a akné. Vyzkoušejte třeba lehký gelový krém se šnečím extraktem.

Nebojte se častěji, klidně 2–3 do týdne, používat pleťové masky. Skvělá je tato slupovací maska s okurkou, která pleť nejen důkladně vyčistí, ale také báječně hydratuje. Obsahuje navíc i heřmánek, který neutralizuje dráždivé látky, pomáhá pleť čistit, hojit a zklidňovat, a vitamin A, který zjemňuje tón pleti a pomáhá bojovat proti poškození pleti volnými radikály a sluncem. Vše, co v dnešní době potřebujete.

Chraňte se

2708_dr-agera-obnovujici-intenzivni-pletove-serum-e-g-f--ampule-50gDokud nosíte většinu dne roušku, zapomeňte pro tentokrát na krémy proti stárnutí a vráskám a myslete radši na ochrannou vrstvu pokožky. Snažte si pokožku chránit a posilovat a zkuste k tomu použít třeba naše obnovující intenzivní pleťové sérum.

Pár dalších tipů, aby vaše pleť pod rouškou netrpěla

  • Nedělejte si peeling. Mohla byste si nabourat ochrannou vrstvu pokožky. Pokud se bez peelingu opravdu neobejdete, dělejte si ho nejvýše jednou za 3–4 týdny.
  • Dávejte pozor, aby se vám pod rouškou pleť nezapařila. Je dobré roušky často střídat, doporučuje se nejdéle každé tři hodiny.
  • Nezapomínejte si roušky důkladně sterilizovat. Doporučuje se je vyvářet a suché ještě přežehlit. Roušku perte bez aviváže. Ta je pro pleť často silným alergenem.
  • Pokud to jde, nepoužívejte make-up. Rouškou si ho stejně s největší pravděpodobností hned setřete. Make-up také může způsobit další ucpání mazových žláz a pórů, které případné akné ještě zhoršuje. Když už se chcete líčit, věnujte se třeba očním stínům.
  • Při péči volte spíš jemnější přípravky. Vyhněte se produktům s obsahem alkoholu. Určitě nepoužívejte micelární vodu. Nešetrné čisticí produkty by mohly narušit vnější vrstvu pokožky, což by vedlo k jejímu vysušení a podráždění.