Jak správně používat oleje na vlasy

Všichni chceme mít vlasy zdravé a pěkně lesklé. A proto jsme také už asi všichni slyšeli o olejích na vlasy. Jenže s oleji na vlasy je to jako s vybraným kořením. V tom správném množství dokážou zázraky, při neznalosti použití je ale snadné docílit pravého opaku či dokonce katastrofy. A mastné vlasy není zrovna styl, který by se dostal do módy. Jak tedy vlasové oleje používat?

 

oleje-na-vlasy-2Co byste měli před použitím vlasového oleje vědět

Předtím, než olejovou kúru svým vlasům dopřejete, měli byste si udělat jasno v těchto otázkách: jak olej vůbec používat, jak ho správně aplikovat a podle čeho si pro sebe vybrat ten správný.

 

Jak a kdy používat olej na vlasy a jak ho nanášet

Jedna lahvička oleje na vlasy splní funkci několika přípravků. Existují různé způsoby, jak vlasové oleje používat. Vždycky záleží na typu vlasů a jejich potřebách.

 

1) Před umytím: pro očistu a hloubkovou výživu

Před umytím nanášíme do vlasů olej, pokud je chceme pořádně očistit a poskytnout jim intenzivní péči. V tomto případě nanášíme olej do suchých vlasů po celé jejich délce, ke kořínkům i na pokožku hlavy. V množství se nemusíme krotit, ale u vlasových olejů platí, že to nikdy nepřeháníme. Necháváme působit a při mytí vlasů pak důkladně splachujeme.

2) Jako péči bez oplachování: pro období, kdy vlasy potřebují více výživy

V období, ve kterém jsou na vlasy kladeny vyšší nároky (např. v zimě, kdy se vlasy vysušují, nebo při letním slunění), lze vlasový olej použít jako bezoplachovou masku. Naneste pár kapek (opravdu jen velmi malé množství) rovnoměrně na střední délku a konečky mokrých vlasů (vysušených po umytí ručníkem). Pak už stačí vlasy upravit obvyklým způsobem.

3) Jako stylingový přípravek: pro snadné vysoušení vlasů

Vlasový olej také umí usnadnit foukání vlasů. Zkuste nanést pár kapek oleje do délek a konečků vlasů před jejich vysoušením fénem a olej vlasy nejen vyživí, ale usnadní i jejich úpravu.

4) Jako stylingový přípravek: pro zafixování účesu

Vlasový olej pomůže zdokonalit poslední detaily účesu a zkrotí vlasy, které nechtějí poslouchat ani po finální úpravě. Aplikujte pár kapiček do délek vlasů a k jejich konečkům.

5) Jako záchrana kdykoliv během dne: pro nepoddajné nebo suché vlasy

Vlasový olej můžete nosit v kabelce kdekoliv s sebou a podle potřeby ho použít. Hodit se bude právě pro vlasy, které potřebují dodatečnou kontrolu a výživu i v průběhu dne. Nanášejte vždy v malém množství do délek vlasů a k jejich konečkům.

 

Podle čeho vybírat olej na vlasy

Vlasový olej vybírejte podle typu svých vlasů. Každý typ vlasů totiž vyžaduje jiný druh péče a používání.

Jemné vlasy

U jemných vlasů je důležité, aby je olej na vlasy nezatížil, a přesto jim poskytnul potřebnou výživu. Olej funguje také jako ochrana před tepelnou úpravou vlasů. Vyzkoušejte například vlasový olej s vitaminem E, který podporuje zdravý růst vlasů.

2142_poh-5076

Normální vlasy

Normální vlasy speciální péči nepotřebují, takže si můžete dopřát vlastně jakýkoliv vlasový olej. Ideální je nanášet ho po umytí na roztřepené konečky nebo si z něj udělat zábal před umytím vlasů. Výborně funguje ricinový olej, který krásně ošetří roztřepené nebo lámavé konečky a vlasy celkově posiluje , nebo mátový olej, který navíc ještě zklidní pokožku hlavy.

HC STRENGTHEN přírodní olej na vlasy - ricinový olejHC SCALP CARE přírodní olej na vlasy - mátový olej

 

Vysušené/Krepaté vlasy

Vysušené a krepaté vlasy po použití vlasového oleje přímo volají. Olej používejte na suché vlasy jako masku před umytím, ale nebojte se ho používat i během dne, a to klidně několikrát. Skvělou ingrediencí pro suché vlasy je arganový olej , který vlasy hydratuje, nezanechává mastný film a zabraňuje vysušování, nebo třeba kokosové mléko.

MAUI vyživující olej pro suché vlasy s kokosovým mlékemOGX - regenerační olej na vlasy marocký arganový olej

Barvené vlasy

Zvláštní druh péče si zaslouží barvené a melírované vlasy. Podívejte se po olejích speciálně určených k péči právě o takto ošetřené vlasy. Na barvené vlasy dobře funguje makadamový olej. Dělají se vám v melírovaných vlasech nevzhledné mosazné odlesky? Zkuste přírodní levandulový olej.

HC BRASSINESS přírodní olej na vlasy - levandulový olejHC REVITALIZE přírodní olej na vlasy - makadamový olej

Čeho se vyvarovat

Při používání olejů do vlasů dodržujte pár jednoduchých pravidel a s výsledkem budete spokojeni.

  • Méně je u oleje více. Nanášejte do vlasů vždycky jen pár kapek.
  • Nepoužívejte na vlasy jedlé oleje. Tyto oleje vlas jen obalí, takže nedokáže dýchat a přijímat živiny. Mají navíc také velké molekuly, které nedokážou do vlasu proniknout.
  • Vlasy si po nanesení oleje nerozčesávejte. Jsou křehké a pokožka je po aplikaci oleje uvolněná. Proto by rozčesávání vlasů ihned po aplikaci oleje mohlo způsobit jejich lámání nebo vypadání.
  • Nenechávejte olej působit moc dlouho (třeba několik hodin). Navážou se na něj nečistoty.
  • Nestahujte si vlasy po použití oleje do pevných ohonů či drdolů. Naolejované vlasy jsou křehké a můžete si je tak poškodit.
  • Nepřidávejte k oleji žádný jiný vlasový produkt.
  • U jemných vlasů a vlasů se sklonem k maštění používejte olej jen na konečky a spíš na mokré vlasy, ne na suché.