Jak se vyznat v obličejových maskách

Social_FB_WalmartSachetsZákladní tipy jak si vybrat pleťovou masku

Maska je jedno z potěšení, které si můžeme snadno dopřát. Jak se ale orientovat v nepřeberném množství produktů? Jakou masku si vybrat? A můžete při výběru vyloženě „sáhnout vedle“? Hodně důležitých otázek najednou, že?

Pojďme se na to podívat od základu a projít si hlavní hlediska, podle kterých se můžete při výběru té správné pleťové masky orientovat.

Jaký jste pečující typ?

Stačí si po pravdě uvědomit, jak o svou pleť pečujete. Pečujete o sebe rády a jste ochotné tomu obětovat i nějaký čas nebo se k tomu prostě jen jednou za čas donutíte?

Odpověď je důležitá. Podle toho si totiž vyberete buď masku jednorázovou nebo masku, kterou budete používat pravidelně.

Jednorázové použití

V balení jednorázové masky je množství, které ideálně pokryje tvář, krk a dekolt. Nemusí vás tedy trápit datum spotřeby. Jakmile balení otevřete, celé ho spotřebujete.

Mezi jednorázové klasiky patří látkové masky.  Aktivní látky jsou napuštěné přímo do ubrousku, který si uhladíte na obličeji a krku. Ideální pro ženy, které nemají moc času, nebo svůj čas chtějí věnovat něčemu jinému.

Pravidelné použití

U většiny masek se uvádí doporučení, že se mají používat jednou týdně. Tak dlouho si pokožka udrží ve vyšší koncentraci aktivní látky z masky.

Pokud budete masky používat pravidelně, rozdílu na pleti si určitě všimnete. Nebude se vám tolik vysušovat při čištění, sníží se její citlivost. Obvykle vám také klesne spotřeba krémů, protože pleť bude zásobená a sama se lépe regeneruje.

Až sem tedy samá pozitiva. Masky pro pravidelné používání se ale vyznačují nejen vynikajícími účinky. Kladou i jisté nároky na uživatelky. Vše záleží na praxi – musíte se naučit odhadnout, jaké množství masky použít, jak ji aplikovat a získat taky trochu manuální zručnosti.

Klasiku mezi maskami tvoří tzv. krémovky. U krémových masek je důležité odhadnout množství, které obličej krásně pokryje, aby se pokožka pod ní mohla prohřát a lépe vstřebávat aktivní látky. Pravidlem je, že maska musí obličej opravdu zakrýt. Množství nemůžete přehnat a krém, který se nevstřebá, jednoduše otřete.

Mezi masky náročnější na použití patří třeba masky slupovací. Chce to trochu cviku odhadnout množství, které máte nanést, aby maska dobře a rovnoměrně zaschla. Pokud se stále lepí, můžete jí trochu pomoct vlažným vzduchem z fénu. Jistou dovednost vyžaduje i její slupování. Ale výsledek stojí zato. Slupovací masky krásně rozjasňují pleť.

Jaká maska se hodí pro můj typ pleti

Tak teď už jste si udělala jasno. Víte, jestli jste péči o pleť ochotná něco obětovat. Víte, jestli chcete například slupovat nebo jen nanést krém. Stále si ale nejste jistá, jakou masku zvolit – je jich skutečně obrovské množství.

Dalším – a možná nejdůležitějším – vodítkem pro výběr té správné masky je váš typ pleti.

Mastná pleť se sklonem k akné

Pomůže vám jílová maska. Jíl absorbuje mastnotu a odstraní nečistoty, aniž by pleť vysušoval. Vyzkoušejte třeba jílovou čisticí masku s manukovým medem a tea tree olejem.

Suchá pleť

Vaše pleť potřebuje hluboce hydratační masku, která ji bude hydratovat a vyhlazovat. Ideální je k tomu krémová maska, jako je například maska s manukovým medem a kolagenem, který dodá pleti navíc pružnost.

Pleť s rozšířenými nebo ucpanými póry

Pomůže maska s jílem, který póry zbaví nečistot a mastnoty a zároveň je stáhne. Dobré jsou také masky, které zároveň obsahují antioxidanty. Ty pomohou pleť oživit a rozjasnit. Dodejte si odvahu a zkuste slupovací masku s granátovým jablkem, který je vynikajícím antioxidantem.

Normální pleť

Pokud máte normální pleť, můžete si gratulovat. Netrpíte žádnými potížemi, jako je např. začervenání, podráždění, nedělají se vám pupínky, nemáte ucpané póry. Je ovšem nutno říct, že stárnutím se i normální pleť mění a ztrácí své vlastnosti. Často se z ní pak stává pleť suchá.

Normální pleť samozřejmě také potřebuje čištění, hydrataci a občas i nadstandardní péči. To vše vám může nabídnout maska s aktivním uhlím a černým cukrem.

Jak masky správně používat

Masek je tolik různých druhů a jednotlivé druhy se také různě používají. Platí však několik obecných zásad:

  • Naneste vybranou masku na suchý čistý obličej. Vyhýbejte se přitom kontaktu s očima i jemnou pletí okolo očí.
  • Při nanášení používejte své čisté prsty nebo štětec.
  • Nechte 10 minut působit (nebo podle návodu), dokud maska neuschne.
  • Slupovací masky šetrně odlupujte od okrajů. Pak obličej opláchněte teplou vodou.
  • Na jílové a gelové masky naneste trochu teplé vody a pak je smyjte.
  • Používejte 2krát týdně nebo podle pokynů na obalu.
  • TIP! Po odstranění masky nezapomeňte nanést hydratační krém.

Věříme, že už máte v obličejových maskách jasněji. Jednu radu vám dáme ještě na závěr. Nezapomeňte se při „maskování“ také bavit. Vyzkoušejte horkou novinku – bublinkové masky.