Děláte při čištění zubů tuto chybu jako naprostá většina lidí?

SPLAT_Biocalcium_1024x1024Jeden tip, abyste si čistili zuby opravdu správně

Jak si správně čistit zuby vám poradí každý dentální hygienista nebo rady snadno najdete na internetu. Správná technika čištění zubů je základ. Zuby musí být zkrátka čisté a bez zubního plaku, který způsobuje jejich kazivost. Nikde se ale už nemluví o tom, jak je důležité střídat zubní pastu. Tím se myslí nejen zubní pastu po určité době vyměnit za jinou, ale především používat každý den dva druhy zubních past. Více se dozvíte v tomto článku.

Pojďme si zrekapitulovat zásady správného čištění zubů.

Základy správného čištění zubů

  1. Čistit si zuby 2krát denně po dobu alespoň 2 minut.
  2. Čistit si zuby krouživým pohybem (dříve doporučovaná metoda horizontálního stírání obrušuje zubní krčky).
  3. Při čištění na zuby a dásně příliš netlačit. Proto je vhodné držet zubní kartáček spíš jako tužku než pevně v pěsti.
  4. Pravidelně každý den používat mezizubní kartáček a zubní nit. U mezizubního kartáčku si dávejte pozor, abyste používali tu správnou velikost. V tom vám nejlépe poradí zubní lékař nebo dentální hygienista.
  5. Pravidelně vyměňovat zubní kartáček za nový (zhruba každé 3 měsíce nebo dříve, pokud se jeho vlákna opotřebují). Vybírejte si zubní kartáček s malou hlavou a měkkými a hustými vlákny.

My přidáváme ještě jednu radu, na kterou se zapomíná. Používejte jinou pastu na čištění zubů ráno a jinou na čištění zubů večer. Používání dvou nebo případně více druhů zubních past pomáhá řešit různé problémy, se kterými si jedna pasta často neporadí. V noci je například důležité chránit zuby před bakteriemi a posilovat je pomocí vápníku. Během dne je zase nezbytný svěží dech a bílý úsměv. Můžete se řídit heslem: Ráno pro krásu, večer pro zdraví.“

Ty správné varianty zubních past nemusíte naštěstí nikde hledat. Portfolio našeho obchodu nabízí dostatečný výběr, který vaše potřeby spolehlivě pokryje.

Ráno bělení a svěží dech, večer ochrana

Ráno můžete například používat zubní pastu SPLAT White Plus, která bezpečně bělí a je vhodná i pro ty nejcitlivější zuby. Je ideální pro milovníky kávy, čaje i pro kuřáky. Nebo použijte pro svěží dech zubní pastu Clinomyn Fresh či SPLAT Ultracomplex.

Večer vám pomůže zuby a dásně před bakteriemi skvěle ochránit zubní pasta SPLAT Biocalcium, která obsahuje bioaktivní vápník. Tato pasta posiluje zubní sklovinu a snižuje citlivost zubů.

Nezapomeňte se o správném čištění zubů poradit se svým zubním lékařem nebo hygienistou, případně s nimi konzultujte svůj postup. Zdravotní pojišťovny běžně proplácejí preventivní prohlídky dvakrát ročně. Nezapomeňte toho využívat!