4 triky jak se připravit na zimu

Dětem začala škola, Vánoce se pomalu ale jistě blíží. Kolotoč začíná. Nenechte se úplně semlít a myslete taky na sebe. Máme pro vás několik kosmetických tipů, které byste si měla vzít k srdci, abyste byla stále krásná a připravila se dobře na zimu.

Teploty totiž klesají (to jste si určitě všimla;-)) a vzduch se stává sušší. Je čas změnit nejen šatník ale i způsob, jakým o sebe pečujete.

snow-cold-winter-girl-woman-ice-911038-pxhere.com

Vlasy

2277_hc-737065Když skončilo léto, zašla jste si ke kadeřnici? Pokud ne, napravte to a nechte si vlasy zkrátit. Odstraníte tak poškození způsobené letním sluncem, mořskou solí nebo chlorovanou vodou. Podzim je navíc ten správný čas o svou hřívu víc pečovat a ochránit ji tak před poškozením, které může způsobit zima.

Proč? Všimla jste si, že máte najednou na podzim sušší vlasy? Žádný div. Zapínáme topení, nosíme čepice a vlasy trpí. Pokud nechcete mít vlasy suché a lámavé, dopřávejte jim každý týden nebo dva pečující masku s hloubkovými účinky. Můžete vyzkoušet třeba přírodní masku na vlasy s makadamovým olejem, která pomáhá předcházet lámavosti.

A na závěr speciální vlasové péče ještě zázrak zázraků. Nemusíte si kupovat profesionální produkty s velmi komplexním složením. Na suché, poškozené nebo polétavé vlasy funguje skvěle „obyčejný“ kokosový olej! Proniká totiž hluboko do vlasu a doslova vyhladí a opraví každý pramínek. Vlasy jsou po něm hebké, pevné a nádherně voní.

Pokožka

FR 45804Není žádné tajemství, že své pokožce můžete prospět už jenom svými stravovacími návyky. Ani na podzim proto nezapomínejte dostatečně pít. Pokud nedodržujete správný pitný režim, vaše pokožka může být suchá a šupinatá. Nezatěžujte ji víc, než je nutné, když už trpí jen tím, že začala topná sezóna, a vzduch je tím pádem sušší. Pití je zkrátka nezbytný a zcela základní předpoklad krásné pleti.

Na podzim byste navíc svou pokožku taky měla připravit na chladnější zimní měsíce. Klíčem podzimní (a i té zimní) péče o pokožku je pravidelná hydratace. Je čas začít používat hutnější hydratační krémy. Předtím je ale nutné z pokožky odstranit odumřelé kožní buňky, aby byly účinky takového krému co největší. Pokožka ošetřená peelingem snadno absorbuje vláhu. Pravidelná exfoliace taky pomáhá zlepšovat prokrvení pokožky a regeneraci buněk. Vyzkoušejte třeba peeling s růžovým grepem.

Tolik potřebnou hydrataci můžete do své pleti vpravit taky pomocí účinné obličejové masky. Skvěle funguje manukový med a kolagen.

Ruce a nehty

Na podzim se ještě moc rukavice nenosí a ruce jsou tak neustále vystavené nepřízni počasí. Ruce navíc neprodukují tolik přirozených olejů jako zbytek těla, takže trpí na vysoušení, a to zvlášť v chladnějším počasí. Proto jim pravidelně dopřávejte krém, a to nejen jednou za den. Klidně si ho nanášejte několikrát. Krém na ruce ostatně prospěje taky nehtům, které jsou kvůli chladnějšímu vzduchu lámavější. Nezapomínejte si je pravidelně, alespoň jednou týdně, pilovat, abyste lámání předcházela.

Podívejte se na náš článek, jak o ruce pečovat. Najdete v něm spoustu tipů, včetně návodu jak si doma připravit peeling nebo masku na ruce. Vaše ruce vám za to poděkují.

Rty

Péči o rty se nevyplatí zanedbávat. Při vší té péči o vlasy, pokožku a ruce na rty určitě nezapomínejte. Bolestivě popraskané a vysušené jsou v tomto období hned. Máme tu pro vás několik tipů jak na to.

Tím nejdůležitějším, který jste slýchaly už od svých maminek, je: rty si neolizujte. Olíznutí je skoro instinktivní popud, jak si rty zvlhčit. Má to ale úplně opačný efekt. Sliny na rtech zaschnou a rty budou ještě sušší. A to nemluvíme o trávicích enzymech, které sliny obsahují a které jsou pro rty dráždivé. Takže pravidlo číslo jedna je neolizovat se.

FR 46301Rty si samozřejmě ani nijak neolupujte a neodstraňujte z nich suché šupinky. Způsobíte si tak v nich trhlinky, které se hůř hojí.

Používejte kvalitní balzám na rty. V tomto období se rozhodně vyhýbejte balzámům, které obsahují kafr, mentol nebo eukalypt. Místo toho sáhněte po hutnějších mastných balzámech. Ty uzamknou ve rtech vláhu a pomohou zahojit ranky a trhlinky. Balzám používejte i na noc.

Speciální tip: Dopřejte svým rtům masku s manukovým medem! Sametové sérum obsahuje výživný manukový med a šťavnaté nektarinky a popraskaným rtům poskytuje okamžitou úlevu.