10 překvapivých způsobů, jak používat suchý šampon

49763687_356654124928261_1629846350394776798_nNa co je dobrý suchý šampon

Používáte suchý šampon? Možná ano. Dnes už je pohodlně dostupný ve spreji, takže se snadno používá a dokáže zachránit účes, když už si nestíháte umýt vlasy. Prostě nezbytnost do každé koupelny. Používáte ale suchý šampon i jinak? Naše tipy v tomto článku vás možná překvapí!

Co je vlastně suchý šampon? Ve své podstatě je to suchá látka, která umyje vlasy bez použití vody. Použití suchého šamponu někteří kadeřníci dokonce doporučují z důvodu, že pro vlasy není dobré časté mytí. Suchý šampon funguje tak, že absorbuje mastnotu z pokožky hlavy a vlasů, takže vlasy pak vypadají jako po umytí.

Pozor, suchý šampon ale nenahrazuje pravidelné mytí vlasů vodou. Má prodlužovat dobu do dalšího mytí. Absorbuje sice mastnotu, ale už neodstraní nečistoty, ačkoli vše může maskovat příjemnou vůní.

U většiny komerčních suchých šamponů si musíte dávat pozor, aby odpovídaly barvě vašich vlasů. Někteří lidé si totiž stěžují, že suché šampony zanechávají na vlasech bílé zbytky. Jde to ale i bez nich. V našem portfoliu suchých šamponů COLAB najdete ty, které žádné bílé zbytky nezanechávají a hodí se tedy pro všechny typy vlasů.

A teď ke slíbeným tipům, jak lze suché šampony používat jinak.

10 důvodů proč si suchý šampon zamilovat

Suchý šampon má spoustu „vedlejších“ přínosů pro vlasy:

  1. Zvětší objem. Nastříkejte suchý šampon nejdřív ke kořínkům a pak po celé délce vlasů.
  2. Zpevní tupírovaný účes. Nastříkejte suchý šampon na příslušný úsek vlasů, který budete tupírovat. Vlasy budou po natupírování lépe držet.
  3. Zajistí, aby vlásenky neklouzaly z vlasů. Aby vám vlásenky lépe držely ve vlasech, postříkejte je nejdřív suchým šamponem.
  4. Zpevní účes. Suchý šampon má lehké fixovací účinky podobně jako lak na vlasy. Na rozdíl od něj ale nedělá z vlasů helmu.
  5. Zabrání lepení ofiny na čelo. Pokud se vám občas ofina lepí na mastné čelo, stačí ji zespodu postříkat suchým šamponem a je po problému.
  6. Pomůže zamaskovat odrosty. Suchý šampon může u vlasů barvených na blond pomoci skrýt tmavé odrosty.
  7. Pomůže dát kudrnatým vlasům strukturu. Pokud se vám slepují prameny do vln a chcete vlasy strukturovat, nastříkejte na ně suchý šampon.

Suchý šampon se hodí i pro spoustu úplně jiných věcí, než jsou vlasy:

  1. Deodorant do bot. Pokud začínají být vaše boty trochu cítit, zkuste dovnitř nastříkat suchý šampon a nechat asi 20 minut působit. Pak boty vytřete. Stejně tak můžete použít suchý šampon do bot, pokud se vám potí v létě nohy. Stačí nastříkat dovnitř, obout a vyrazit. Nohy budete mít v suchu.
  2. Odstraňuje mastné skvrny. Pokud si na koberec nebo oblečení vylijete něco mastného, zkuste na skvrnu nastříkat suchý šampon. Nechte asi 20 minut působit a pak z koberce vyluxujte, z oblečení vymyjte vodou a mýdlem.
  3. Aby se ruce nepotily. Pokud se vám potí ruce, nastříkejte si na dlaně trochu suchého šamponu a podání ruky už se nemusíte bát. Stejně tak vám suchý šampon pomůže při cvičení, kdy potřebujete, aby vám nářadí v ruce neklouzalo.

Překvapilo vás, na co vše lze suchý šampon použít? Tak vzhůru do experimentování!